info@mavira.ir

34 30 31 91 021

تهران میدان ارژانتین خیابان بیهقی

17:00 - 9:00

Mavira Logo
Backup Complexity

ارزش پشتیبان گیری از اطلاعات هنگام بروز مشکل سخت افزاری مانند سوختن و یا خراب شدن هارد دیسک سرور برای بازیابی اطلاعات از دست رفته و یا حذف سهوی یا عمدی اطلاعات توسط کاربران شبکه مشخص می شود. پشتیبان گیری یکی از روش های نگه داری اطلاعات و سرویس های سازمان در بهترین و پایدارترین حالت است و داده های شما را در برابر بروز خرابی و مشکلاتی از این قبیل ایمن می کند

قانون 3-2-1
بیشتر بخوانید
Previous slide
Next slide

بکاپ چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

از دست دادن داده ها یک مشکل جدی برای مشاغل در هر اندازه است. از دست دادن فایل ها به معنای از دست دادن زمان و پول برای بازیابی اطلاعات ضروری برای تجارت شما است. از دست دادن داده زمانی رخ می دهد که داده ها به طور تصادفی حذف شوند یا چیزی باعث خراب شدن داده ها شود. ویروس‌ها، آسیب‌های فیزیکی یا خطاهای قالب‌بندی می‌تواند داده‌ها را هم برای انسان و هم برای نرم‌افزار غیرقابل خواندن کند. از دست دادن فایل‌ها و اسناد اغلب بر سلامت مالی شرکت شما تأثیر می‌گذارد. برخی از داده های از دست رفته قابل بازیابی هستند، اما این فرآیند اغلب به کمک متخصصان فناوری اطلاعات نیاز دارد و زمان و منابعی را که کسب و کار شما می تواند در جاهای دیگر استفاده کند، هزینه می کند. در موارد دیگر، فایل‌ها و اطلاعات از دست رفته را نمی‌توان بازیابی کرد، که جلوگیری از از دست رفتن داده‌ها را ضروری‌تر می‌کند. شما می توانید با درک آنچه منجر به از دست دادن داده ها می شود، پتانسیل کسب و کار خود را برای از دست دادن داده به حداقل برسانید. 

مهمترین دلایل از دست رفتن اطلاعات و داده ها

از دست دادن داده و نیاز به بازیابی اطلاعات میتوند دلایل مختلفی داشته باشد. در ادامه دلایل اصلی خرابی یا از دست رفتن اطلاعات را بررسی میکنیم:

   • خطای انسانی: همه ی انسان ها اشتباه میکنند و گاهی این اشتباهات بسیار سهمگین و غیر قابل باور است. مرگ آیتی من روزی است که به دست خودش (نه حتی به عمد) باعث پاک شدن یا خرابی اطلاعات و سرویس های سازمان شود. 
   • ویروس و باج افزار:در دو دهه ی گذشته همواره مباحثی مانند خرابی های ناشی از ویروسی شدن اطلاعات، باج خواهی هکرهای غیر قانونی، رمز شدن و درخواست بیت کوین و بسیاری دیگر موارد مشابه، همواره یکی از مهمترین دلالیل مدیران شبکه برای نصب و راه اندازی سرویس های بکاپ گیری بوده است
   • خرابی های سخت افزاری:  اکثر مواقع خرابی های سخت افزاری منتهی به از کار افتادن هارد های ذخیره سازی اطلاعات موجب پاک شدن اطلاعات و یا خرابی اطلاعات میشود. به طوری که میتوان گفت هر هفته 140.000 هارد در تمام سرورهای موجود خراب شده و ریسک های فقدان اطلاعات را ایجاد میکنند.
   • قطعی برق: خاموش شدن یک سیستم عامل بدون بسته شده فایل ها، خراب شدن سیلندرهای هارد ها با دور گردش های بسیار بالا، خنک نشدن قطعات سرور به دلیل فقدان جریان هوای خنک و بسیاری دیگر عومل ناشی از قطعی برق هستند که منجر به خرابی نه تنها تجهیزات بلکه از دست رفتن اطلاعات و یا حتی سرویس ها میشوند که در پاره ای از مواقع منجر به ایجاد هزنیه های جبران ناپذیر به بدنه ی فناوری میشوند
    • دزدیده شدن کامیپوتر یا لپتاپ کاربران: افزایش کاربران دورکار، علاقه کاربران به استفاده از لپتاپ و کامیوترهای شخصی؛ همه و همه روال های محافظت از اطلاعات و سرمایه های سدیجیتال ازمان را بسیار سخت و پیچیده کرده است.
    • خطاهای نرم افزاری: بسته شدن غیر عادی نرم افزارها به دلیل قطعی برق یا خطای انسانی در ظاهر تاثیری بر اطلاعات ندارد اما باید بدانیم که یکی از مهم ترین دلایل خرابی یا از دست رفتن اطلاعات سالم و قابل استفاده خطاهای کنترل و ذخیره سازی اطلاعات در چنین مواقعی است.

 

خطرات نداشتن بکاپ!

زیان مالی جبران ناپذیر

اولین و مهمترین تاثیر Data Loss
هکرها و افراد فرصت طلب به اندازه ی سازمان شما کاری ندارند.
Click Here

زیان مالی جبران ناپذیر

اولین و مهمترین تاثیر Data Loss
هکرها و افراد فرصت طلب به اندازه ی سازمان شما کاری ندارند.
Click Here

زیان مالی جبران ناپذیر

اولین و مهمترین تاثیر Data Loss
هکرها و افراد فرصت طلب به اندازه ی سازمان شما کاری ندارند.
Click Here

زیان مالی جبران ناپذیر

اولین و مهمترین تاثیر Data Loss
هکرها و افراد فرصت طلب به اندازه ی سازمان شما کاری ندارند.
Click Here

چگونه از داده ها و اطلاعات سازمان محافظت کنیم ؟

برای تماس با ما کلیک کنید